Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ibra-G - Une Te Dua

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une Te Dua".
3. Video është e këngës "Une Te Dua", por nuk këndohet nga Ibra-G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ibra-G - Une Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

19/09/2014

2014-09-19T07:19:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Une Te Dua" kënduar nga Ibra-G.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ibra-G i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lyric Mc - Une Te Dua

Ref::ReaL Mix

Un te duaaa..//
Ti je zemer per mua..//
Un te duaaa..//
Te lutem mos me haroo mua..//

Lyric MC::

dy fjal qe ty te gezojn..//
Dy fjal qe ty ste hidherojn..//
Dy fjal qe tere jeten ta ndryshojn..//
Dy fjal veq per ty..//
Pra te dua vetem tyy..//
Te pres ty deri ne vdekje ..//
Jeta pa ty si pa fjetje..//
A thu vall pse te dua kaq shum..//
Nashta edhe se ti u kapshe te un..//
Po me rensi osht qe dashurit snalen ..//
Gabimet qa I bona ishalla fallen..//
Krejt njerzt e botesa duhet me kuptu..//
Qe dashuria duhet mu vlersu..//
Qdo gje po du me than me kit sen..//
Po fjalen te dua duhna me permen..//
Ti je zemer per mua..//
Kshtu qe un ty te dua..//

Ref::ReaL Mix

Un te duaaa..//
Ti je zemer per mua..//
Un te duaaa..//
Te lutem mos me haroo mua..//

GoLd MC::

kete dashni qe din me vlersu..//
ti kupto duhet mu dashuru..//
un jetoj per ty..//
ti jeton per mu..//
ni dit du met vet..//
per me bashkjetu..//
prej ditesqe tkom pa..//
ti um ke pa si vLLa..//
po jeta po ndryshon..//
veten du me vra..//
besom nuk e kom dit..//
jo se kom parapah..//
sdi ka jom met..//
krejt po du mi shah..//
qdo dit u munojsha me tu afru..//
sdi as vet disha veq mu largu..//
po tash po du me kon me ty..//
po du me nejt 24 on..//
se jeta jem te takon vetem ty..//
dashuria jon kurr ska mu kry..//
jo asteni femen tjeter..//
sko me qyr kurr me syy..//

Diti-g - Une Te Dua

x2: un te dua , un te dua je vec ti zemer vetem per mua
un te dua un te dua je vec ti vec ti zemer per mua

Prej dites kur te njoha zemer
pasha syte e ksaj nane
mu bone pik ne zemer
i rash un botes edhe...
si ty s'pash femer je...
i vetmi emer qe... me ke godit
me bo me m'lon ti...
une nuk du me dit o
tpakti shum me dit se sa shum t ' don ky ardit aaa..
o je e mir pooo... o sa e mir , buza jote omel e trupi jot i lir ha
je e llastume pak poooo
e ki ne gjak haa
skom ca me t'then joooooo
o je e mir pooo
o t'lutem zemra jeme hajde me perqafo
shum me shtrengo , doren ma ledhato se per ty i kom kto fjal (ma e mira).....

x2: un te dua , un te dua je vec ti zemer vetem per mua
un te dua un te dua je vec ti vec ti zemer per mua

Nije me vemendje e ngulite n'mendje
s'te ndrroj me asnje tjeter ket hiqe prej mendje (wuuuuoooo)
se shum te du haaaa shum t' adhuroj moj
ket tekst per ty e shkrujta
kto fjal degjoj ti mir
se je e vetmja femer qe m'plotson cdo deshir
pa tu nuk ndihem mir
nji dit ba mos me t'pa
o sa shum t'du e ket se din hala
sa her na jemi nda , sa her zi e pajtu
sa her na u pajtoshim faji po met'ka muuu (aha)
kishim i t'mir na... bashk e kalojm...
per njeri - tjetrin rrojm
kur une dal me ty tjert fillojn e enderrojn
zemer ... zemer ee

x2: un te dua , un te dua je vec ti zemer vetem per mua
un te dua un te dua je vec ti vec ti zemer per mua

Nuk ka gja mori zemer ti je drit dielli me t'pa
un t'du perzemersisht kto merre ma seriozisht
vec kush ta ka inatin se kush s'sta bon me gisht
oj nocja jeme vogel hajde... te diti jot
zemren kom per ty sot e nji mi vjet plot(haa)
I love you baby who...
I love you honey
ti krejt more po knaqesh kur ta boj ani-ani(ha)
se nuk ka gja jo... si ti nuk ka
edhe n'hic me lyp si puna jote nuk gja
nuk ka nuk ka ket gja se vej n'dyshim
vrim n'zemer ti mu ki ba
une kurr nuk po t'la
edhe me dasht me t'harru po...
kom me t'harru
kur tem ngojsh moj zemra jeme
vec rri tuj t'kujtueee.....

ej.... e kejt ky sen vjen per ty.... zemer
(ahah) n 'anorit records

chorus: un te dua , un te dua je vec ti zemer vetem per mua
un te dua un te dua je vec ti vec ti zemer per mua

Ref: un te dua , un te dua je vec ti zemer vetem per mua
un te dua un te dua je vec ti vec ti zemer per mua

Viola - Une Te Dua

Puthjet e tua i kam endruar
po thuaj net do qast

Por nuk e di pse jemi te huaj
ti s'me flet e une s'te flas (2x)

Veten 5 minuta duat te jemi vetem spo te kerkoj me shum ma spo kerkoj me teper
Une te dua por esht veq fillimi
kur do te vjen dita qe te jesh i imi(2x)

Pse njeni tjetrit ende sja themi
se dashuroj me te vertet.

Por se pranuam kur nuk na falem
Sa te jam gjall ne ket jet(2x)

Veten 5 minuta duat te jemi vetem spo te kerkoj me shum ma spo kerkoj me teper
Une te dua por esht veq fillimi
kur do te vjen dita qe te jesh i imi(4x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ibra-G:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet