Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ibrahim Kasami - Kush Na Ndau

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Na Ndau".
3. Video është e këngës "Kush Na Ndau", por nuk këndohet nga Ibrahim Kasami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ibrahim Kasami - Kush Na Ndau  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Lujna Në Diskotekë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kush Na Ndau" kënduar nga Ibrahim Kasami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Duli - Kush Na Ndau

Merita Merita kush na paska nda.
Merita AAA Merita Merita zemrat naj kane vra.

Merita aaa Merita Merita kush na paska nda.
Merita aaa Merita Merita zemrat naj kane vra.
Merita aaa Merita.

(2x)Sa mir jeten e jetuam askerkujt nuk i penguam,ti e re un i ri ishim lidh per dashuri.

ref(1x)Merita Merita kush na paska nda.
Merita aaa Merita Merita zemrat naj kane vra.Merita

(2x)Sdi cka ndoshi keshtu me ne,shpresat tona i kane pre,askerkujt keq nuk i bam neve kush na paska nda.

ref.(2x)Merita Merita kush na paska nda.
Merita aaa Merita Merita zemrat naj kane vra.
Merita Merita.

Viki (Violeta Dedushi) - Kush Na Ndau

Per her te par qe te pashe ,
nje shikim te holla,
dashuri te perjetshme,
ne zemer per ty mbolla,
per vite me rradhe bashke ishim te lumtur,
por dikush na ndau ne diten me te bukur.
KUSH NA NDAU KUSH NE NA MALLKOI,
DASHURIN TON ,
KUSH NA E SHKATERROI,
KUSH NA NDAU,
KUSH NA NDAU KUSH TY TE MASHTROI,
DHE PREJ MEJE PER JETE TE LARGOI.
Kudo qe te shkoj ne rruget e ksaj bote,
cdo hap po me mbyt me lot kjo hija jote,
qe kur me tradhtove,
syt e mi su thane,
shpirti vec madhkon ata qe na ndane.
KUSH NA NDAU...

ref
Ndoshta ti po qan duke me kujtuar,
a ndoshta je i lumtur e krejt me ke harruar,
do doja qe ta dija vetem te verteten,
kush me ndau nga ti kush na shkatrroi jeten.
KUSH NA NDAU...
ref

Aziz Murati - Kush Na Ndau

Sonte prap une ty te shoh
Para syve te botes behem qe ste njoh
Te dy kthejme koken andej nga sjemi
Vtem ne te dy e dijme dhembjen qe e kemi
Loti ne sy ate kohe na kthen
Qeshu te shikoj te kam dasht dhe te dashuroj
Te dridhet buza ,largon shikimin
Nga zemra thell ti e ke bekimin

Refreni2x

Kush na nfau e na perqau
Kush ke ai qe rinine tone e thau
Kurr me drite ska per te pare
Ai qe ne pergjithemone na ka ndare
Më Shumë Këngë Nga Ibrahim Kasami:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet