Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ibrahim Tukiçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  13
(1926-2004)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Ibrahim Tukiçi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Ibrahim Tukiçi u lind në Shkodër me 5 prill 1926, ku bëri edhe shkollën fillore e të mesme. Ai studioi në Konservatorin "Çajkovski" të Moskës në Rusi. Pas mbarimit të studimeve në vitin 1957 u emërua në Teatrin e Operas dhe Baletit, ndërsa interpretoi në shumë pjesë klasike, si "Kavaleria Rustikana", "Nusja e shitur', "Mrika", "Pranvera", "Madam Batërflaj" "Lulja e Kujtimit", operën "Zgjimi", Rigoleto, si dhe vitet e fundit të karrierës së tij ka...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Genc Tukiçit

I ati i

David Tukiçit

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Hysen Koçia

Riad Ymeri

Xhelal Bakraqi

Denik Prizreni

Josif Gjipali

Mustafa Ymeri

Latif Koci

Sherif Merdani

Pellumb Katroshi

Tani (Artan Shqadha)

Tags: Ibrahim Tukiqi, Ibraim Tukiqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet