TEKSTESHQIP

Ilia Basho
Kolazh Dasme
Lyrics

COBANKA

kush,te tha qe nuk te dua moj cobanke e vogelo me dhemb zemra kur ti shoh syt e zinj mbushur me lote
oh per zotin te betohem per ty dishem pervelohem o per zotin te betohem vec me ty dua te martohem...

kush te tha se nuk te dua moj cobanke e bukuro nate e dite zemra po vuan ore cast per ty renkon
oh per zotin te betohem per ty dishem pervelohem o per zotin te betohem vec me ty dua te martohem...

DO TE DUA SA TE JEM GJELLE.

shkallet e kishes ngjit ngadal me fustan nuserie shtati yt engjellor o perendesh bukurie nje tuf lule te dhurova dhe ne krah ty te mora embel te putha ne buze dhe ngadale te rotulloja kembanat gjemojn fishekzjaret ndizen zjare kur u puthem zemra ime dit ube kjo nate ....

shkallet e kishes ngjit ndadal nuse me fustan te bardhe mallengjehen prinderit tane lot gezimi nga syt u rane ne unazat e florijt ndrisin emrat tanee o dhurate e perendise do te dua sa te jem gjalle.
kembanat gjemojn fishekzjaret ndizen zjare kur u puthem zemra ime dit ube kjo nate ....

DITA ME ELUMTUR E JETES TONE

zjare ndizet lokali sot po festojme diten me te lumtur te jetes tone ,diten me te lumture te jetes tone zjare ndizet lokali sot po festojme
zjare ndizet shamia ne valle shoqeria me trashegime ciftit ju uron ilia me trashegime ciftit ju uron ilia zjar ndizet shamia ne valle shoqeria ...