A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilia Basho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
BIOGRAFIA: Ilia Basho është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 14 Shkurt 2009, Ilia Basho publikon videoklipin "Engellushe". Më datë 18 Mars 2009, Ilia Basho publikon videoklipin "Cdo Shekull Vellezer". Më datë 2 Prill 2009, Ilia Basho publikon videoklipin "Fjala Qe Humbi". Më datë 17 Shkurt 2014, Ilia Basho publikon videoklipin "Emigrant Ne Athine". Më datë 5 Korrik 2014, Ilia Basho publikon videoklipin "Kolazh Dasme". Më datë 20 Janar 2015, Ilia Basho & Maki Basho publikojnë videokli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Bekoje Kete Vend O Zot


» Dërgo Një Këngë »

Me Trashegime Vajza Ime
Lazarati Yne
Cdo Shekull Vellezer
Bukurit E Vendit Tim
Kolazh Dasme
Familja Pasuria Jone
Per Te Njejten Femer
Kemi Lindur Zoterinj
Emigrant Ne Athine
Shtepia E Kycur


Artistë Të Ngjashëm:

Arjan Zika

Perlat Pashaj

Redi Penko

Murat Cama

Gerti Hyka

Bledar Hoxhaj

Gerti Muçollari

Gramoz Tomorri

Ylli Alushaj

Klordian Rama


Tags: Ilia Basho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019