Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ilir Berani është një autor këngësh dhe këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Djaloshi i talentuar për muzikë dhe plot ëndërra të bëhej doktor, ia ariti këtij qëllimi- u bë doktor, por i llojit tjetër- shërues i shpirtërave sepse falë talentit për muzikë, të cilin gjatë disa dekadave e dëshmon përmes këngëve, teksteve dhe melodive që i krijon, ato shpejt bëhen hite, madje mbesin hite dhe melodi të pavdekshme. Atyre që paraqiten në skenë ua ofron mundësinë që me hyrjen në botën e estradës të korrin sukses të garantuar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Bashkëshorti i

Gilit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareAutor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

  • Këngë/Publikime:

» Dërgo Një Këngë »
Artistë Të Ngjashëm:

Florent Boshnjaku

Arsim Bunjaku

Shpëtim Saraçi

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Palokë Kurti

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Edmond Zhulali

Pandi Laço


Tags: Ilir Berani

Krijo Një Kartolinë