A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilir Shaqiri

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  272
  • Origin:
  • Burojë (Drenicë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ilir Shaqiri is a very famous singer and songwriter of Pop & Folk Traditional music. Shkollën fillore e kreu në Turiqec, atë të mesme në Prizren. Studimet e larta për Gjuhë dhe Letërsi Shqipe në Prizren dhe Prishtinë. Është magjistruar në degën e Letërsisë me temën “Estetika dhe semiotika”. Ka krijuar mbi 600 këngë në muzikën tonë të lehtë, popullore dhe për fëmijë. Krijues i muzikës në 17 filma dokumentarë. Krijues i muzikës për shfaqjet “Zeka i Zi” dhe “Fizikanët”, në Teatrin Kombëtar. Ka botuar 34 albume muzikore dhe 4 video-a...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Artist I Merituar (2012)

Prane Diellit (2009)

E Di Nje Kenge Per Ty (2007)

Lugina E Dashurisë (2005)

Dridhe Shkup E Shkodër (2004)

Ringjalle (2003)

Kujdes Lirine (2003)

Bota E Rinise (2002)

Këngët E Përndritjes (2001)

Garda E Kosoves (2000)


» Add A Song »

Pavaresia (Erdhi Dita E Pavarsis)
Batalioni Atlantiku
Moj E Rritur Ne Kosovë
S'bahet Darsëm Pa Flamur
Moj Evrop
Ata U Bënë Dritë
Fjalët E Qiririt
Mjerimi
Oj Kosov, Oj Nëna Ime
Priti Skenderbeun

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (11)


Related Artists:

Ramadan Krasniqi (Dani)

Naim Krasniqi

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Olen Cesari

Blero

Ardit Gjebrea

Avni Mula

Redon Makashi

Luan Zhegu


Tags: Ilir Shaqiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019