A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ilir Shaqiri - Bukuroshja E Prizrenit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Prane Diellit"


Qaj kitara ime e vjeter
per nje vashe, nje shpirt pafaj.
Kur me vjen teposhte qytetit
me mbane nisur loti saj.

Do t'kendoj nje keng zambaku,
ndal nje cast te them te dua.
Kur me shkon ka ure e gurit,
me mbane ritmin taket tua.

Bukuroshja e Prizrenit
kur me shkrep qerpiku yt,
ndal te them nje kenge zemre,
fjala sec m'u pre ne fyt.

Bukuroshja e Prizrenit
e mate shtatin me minare,
moj te vdekurit sec i ngjalle,
mua me verbove fare.

(Ref)
Shtate daulle le t'pelcasin hej...
Le t'pelcasin t'dielen mbrema mbi kala hej...
Mbi kala t'gjitha yjet bashke me henen,
n'ftyren tende paskan ra.

****
Belkeputura e Prizrenit,
kane zili te shtate ylber.
Do ta coj moj mesit Avdylin,
krushk te pare bacen Ymer.

Belkeputura e Prizrenit
e mate shtatin me minare,
moj te vdekurit sec i ngjalle,
mua me verbove fare.

(Ref)
Shtate daulle le t'pelcasin hej...
Le t'pelcasin t'dielen mbrema mbi kala hej...
Mbi kala t'gjitha yjet bashke me henen,
n'ftyren tende paskan ra.

****
Bukuroshja e Prizrenit
kur me shkrep qerpiku yt,
ndal te them nje kenge zemre,
fjala sec m'u pre ne fyt.

Bukuroshja e Prizrenit
e mate shtatin me minare,
moj te vdekurit sec i ngjalle,
mua me verbove fare.

(Ref 2x)
Shtate daulle le t'pelcasin hej...
Le t'pelcasin t'dielen mbrema mbi kala hej...
Mbi kala t'gjitha yjet bashke me henen,
n'ftyren tende paskan ra.


Ky tekst u dërgua nga Fatlind   trend-q
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019