Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Prane Diellit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Ti ke nje moshe me time bije
Me babin tend une moshatar

Po kush te tha moj qe te me vije
ne hirin tim te ndizje zjarr (2x)

Ti gjysem hana je kur ngryset
e gjysma tjeter pernedi

me gjdo te puthur ti mi ul vitet
me kthe ne moshen qe ke ti

me gjysmen tjeter un poeti
mund ta ndertoj dhe nje planet

pastaj n'djalljet ikin vitet
do behem princ do behem mbret....(2x)

ke ardhur vone teper vone
mu ne rinin e pleqeris

pse valll tash firmen ti ma kerkon
te shkel ne prag te lumturis(2x)

Ti gjysem hana je kur ngryset
e gjysma tjeter pernedi

me gjdo te puthur ti mi ul vitet
me kthe ne moshen qe ke ti

me gjysmen tjeter un poeti
mund ta ndertoj dhe nje planet

pastaj n'djalljet ikin vitet
do behem princ do behem mbret....(3x)


Ky tekst u dërgua nga Mimy
Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet