Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Ilir Shaqiri - Yjet E Gjakovës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Këngët E Përndritjes"
Oooooooo hije t'paska emni
Gjakove lulja e gjakut
Shqipja me dy krena, ooo je molla e bajrakut
Shqipja me dy krena ooo je molla e bajrakut
Toka ndizej zjarr, Mbillej po me plumba
Paska djem Gjakova trim si Permet Vula
Folet prap me yjet ndor tu dridh martira
Yjet rriten n'djepa yll si Yll Morina
Mbahu moj nan Loke asnjeher kok ulur
Yjet e gjakoves Zoti i ka perkundur
Mbahu moj nan Loke asnjeher kok ulur
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur

Ooooo sa her ta nxin qiellin
Tokes i dhe burra
Djepat prape i mbushe ooo
Plot me Bajram Curra
Djepat prape i mbushe ooo
Plot me Bajram Curra
Moj Gjakove dardane
Arat varr e gropa
Ta ka sjell lirin pisket Ilir Soba
Paska djem si zana yje permbi kreshta
Yje perkun nana yll si Elton Zherka
Mbahu moj nan Loke asnjeher kok ulur
Yjet e gjakoves Zoti i ka perkundur
Mbahu moj nan Loke asnjeher kok ulur
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur


Ky tekst u dërgua nga Arlind Hasimja Nga Gjakova
Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet