Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Vranina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3O Vraninë, Vraninë e shkretë o hej
Gjallë as vdekë nuk paske metë o hej
O Vraninë ç'mu desht me t'pa?
Muret tua t'paskan ra heeeej...

Një sy qel e tjetrin qorr,
Dje si kshtjellë e sot si vorr.

O Vraninë o gur e dhe,
A s'më thu e kuja je?

Një kambë n'tokë e tjetrën n'ujë,
As e jona, as e huj...

Oso Kukën ku ma ke?
Bashkë me ty kalbet pa dhe heeeej

Nanë shqiptare t'vraftë buka!
Në mos lindsh më Oso Kuka heeej

O Vraninë ku t'shkoj ushtima o heej
Kullë kala me dyzet trima o heej
O Vraninë ç'mu desht me t'pa?
Muret tua t'paskan ra heeeej

Një sy qel e tjetrin qorr,
Dje si kshtjellë e sot si vorr.

O Vraninë o gur e dhe,
A s'më thu e kuja je?

Një kambë n'tokë e tjetrën n'ujë,
As e jona, as e huj...

Oso Kukën ku ma ke?
Bashkë me ty kalbet pa dhe heeeej

Nanë shqiptare t'vraftë buka!
Në mos lindsh më Oso Kuka heeej

O Vraninë o gur e dhe
A s'më thu e kuja je?

Një kambë n'tokë e tjetrën n'ujë,
As e jona, as e huj...

Oso Kukën ku ma ke?
Bashkë me ty kalbet pa dhe heeeej

Nanë shqiptare t'vraftë buka!
Në mos lindsh më Oso Kuka heeej


Ky tekst u dërgua nga Nenna

Ilir Shaqiri - Vranina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vranina".
3. Video është e këngës "Vranina", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0