A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ilir Shaqiri - Krisi Pushka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1990

1990-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Fjalet E Qiririt"


Euh Krisi pushka mor n'lug te Drinit, eeuh, heeuh,...(lahuta)

Oh shume pushke o PER LIRI ran,
o ka dal motra, o po VET per vllane,
o lugut t'Drinit o po i shkon piskame

o drita e synit o more vlla e,
oh shume pushka o vlla t'paska ra-e
o s'po m'le gjaku plumat me ti pa-e

o kur te zbardhe nane e bardha dite
o n' livadh kosen oj nan me ma qite
o krejt katuni more le t'bajn seri
ja qysh qysh kosit paj kosa pa njeri

o dogri nane o bre me m' kallzue
o sa do majshe oj more zi per mue
o sa do majshe oj nan zi per mue

o dogri nana, bir o me t'kallzue
o sa t'jet jeta more me jetue
o tybe nana jo ska me t'harrue
o kur t'em bjere o djal malli per ty-e
o dal e veshi o nje cung te zi-e
o e ja veshi o tirc e gjurdi-e
o e ja qesi paj plisin permi-e
o e ja ngjeshi o pushke e allti-e

oo ngjeshmi mire o pushke e allti-e
jo jo jo s'ma shun o mallin e tij-e


Ky tekst u dërgua nga Shaqir Hoxha   ARBERGECI8   mulaj
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019