Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Po Kullet Mali Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Po kullet mali,
Po kullen lisat,
Po kullen gjethet,
Kullen rrenjet kullen deget,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Po vrahet qielli,
Zemrohet toka,
Po dridhen gjethet, kputen deget, qahen lisat,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Edhe gjuhen ma shkurtuan,
Edhe trupin ma debuan,
Edhe shpirtin ma plagosen,
Edhe djemt mi burgosen,
Edhe djepat prush mi dogjen,
Edhe foshnjet n'gryk mi poqen,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
Do ta ngreh flamurin n'diell,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Maja malesh emrin ty ta shkruajne,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
-----------------------------------------------------
Po kullet mali,
Po kullen lisat,
Po kullen gjethet,
Kullen rrenjet kullen deget,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Po vrahet qielli,
Zemrohet toka,
Po dridhen gjethet, kputen deget, qahen lisat,
Po kullen djepat,
Heej, heej heej, hee-eej,
Edhe gjuhen ma shkurtuan,
Edhe trupin ma debuan,
Edhe shpirtin ma plagosen,
Edhe djemt mi burgosen,
Edhe djepat prush mi dogjen,
Edhe foshnjet n'gryk mi poqen,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Liri, liri, liri, liri, liri, liri, liri,
Do ta ngreh flamurin n'diell,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Trimeresh po lind nje diell i ri,
Prap kta lisa bahen djepa,
Dhe ne ta perkunden djepat,
Maja malesh emrin ty ta shkruajne,
Liri.


Ky tekst u dërgua nga Albion Rexha

Ilir Shaqiri - Po Kullet Mali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Kullet Mali".
3. Video është e këngës "Po Kullet Mali", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0