Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Përtej Ëndrrës Të Kërkojë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

'Neper endrra te kerkoj, si serembe te vij pas,
her te gjej e her s'te gjej, bukuri qe zemren plas'.

Ne ta marrsha belin sonte,
mbulojn yjet e gjithsise,
dhe tan jeten vec per ty,
do t'i lutem Perendise.

Moj manare qe prek qiellin,
kur kthen koken tan vatanit,
gjall po t'ishte do te habitej
arkitekti Pashe Sinani.
Ndoshta tempujt do t'i shiste,
100 vjet do te ndqite pas,
nuk do t'linte pa te gjetur,
ne mij cepa te dynjase.

Si nuk jam nje arkitekt,
a piktor, do te doja,
ne muzet e lashta t'botes,
Mona Lizen, ta sfidoja.


Ky tekst u dërgua nga Drini

Ilir Shaqiri - Përtej Ëndrrës Të Kërkojë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përtej Ëndrrës Të Kërkojë".
3. Video është e këngës "Përtej Ëndrrës Të Kërkojë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0