Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Kosova E Lire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Pjesa 1
Kush je ti që flet nga mali?
Nga nëntoka kosovare
Aty prush ku digjet zdralli
I jep shpresë zemrës shqiptare

A je klithma e Azem Galicës?
A je pushka e Adem Jasharit?
A je fjala e Hasan Prishtinës?
Brez pas brezi e djalë pas djali!

Refreni
Ti je hije e Kastriotit
Ti je gjoksi mal i Hamzës
Ti je kullë fuqi baroti
T'qoftë hallall ty gjini i nanës

Ti që thrret kushtrim lirie
Ti qe i ktheve ngrohtsinë votrës
Ti që shkrun paqe lavdie
TI buzëqeshja e Kosovës!

Pjesa 2

Zjarr e hekur mbi ty lshun
Që të fshin nga faqja e dheut
Por ti mbete si Ajkunë
Amaneti i atdheut

Vitet shkojnë e stinët ndërrohen
Vijnë janarët bora e bardhë
Ti do t'jesh Kosovë e lirē
Lis i madh mes lisash t'rrallë


Ky tekst u dërgua nga Durim

Ilir Shaqiri - Kosova E Lire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosova E Lire".
3. Video është e këngës "Kosova E Lire", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0