Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ilir Shaqiri - N'ministri Te Londres  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/09/2012

2012-09-11T10:55:57+00:00Ministrit t'Londrës shkunë e i than,
Isa Boletini vet' ka ardhë,
mbanë allti more o e k'sule të bardhë.

Do ta pres siq ashtë zakoni,
por kujdes t'ma kontrolloni,
ju gjeneral more oh vet' t'ma shoqenoni.

Hyn Isai me kokën larte,
paltë e gjamadanit i rrinin hapt'
si shqiponja more kur hapë krahet,

Me kanë thanë se je trim mali,
as kerkush armet s'ti nali,
veq n`evropë more o sot jam i pari.

Sa për regulla i zbatova,
njanën allti n'derë e dorzova,
por ket' tjetrën prej brezit o se nxorra,
n'mos besofsh po ta tregoj,
te 10 plumbat i mban në gojë,
e kam kujtim more e aq shumë e qmoj e.

Lordi plak mbeti pa mend,
as një fjalë nuk foli veq ban me sheje,
ulu more malesore more oh të bojna kuvend e.

Nuk kam ardh k'tu more zotni,
në pallat të Londres mu u vra me ty,
por t'bajme kuvend more hajde sy me sy.

Detin ndoshta mund ta thani,
mund te shterret dhe oqeani,
ej token tonë more ho t'paqenë se bani..


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet