Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Patriotit Të Lumës, Liman Peposhi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Lart prej bjeshke gjëmon moti me vetëtima
e prej Drini vjen ushtim ndër shpatina
ushton zani i Liman Peposhit bini burra
ka ardh dita të luftojmë na thrret Luma

nën Xhemilja dal pre guri n'Kolesjan
bash si flak i digjet shpirti për vatan
e kaliti djalin nbor e nshi
të qëndronte i fortë vigan në stuhi

ref..
hej ku je Liman Peposhi
trim i mençur dhe luftëtar
për liri të lindi kombi
ndaj dhe mbete
ndaj dhe mbete
lapidar
hej ku je o trmi Lusnës
mir ke marë nga tpartë e tu
mbar Evropës nga çdo anë
mblodhe trima me luftu

50 vjet vend i mbuluar nterr të zisë
çave shtigjet bashk me trimat n'udhë t'lirisë
vetëm tpast bjeshkët roje njerzt e shpirtit
si përkuli dhembja e gjamës vllezërit niprit
si shqiponja kur hapët krahët n'fluturim
kthehen trimat n'tokë të arbrit për çlirim
në mes tyre bajraktari fjalë shpata
përkrah tyre trimi i shquar Tahir Vata

ref..
hej ku je Liman Peposhi
trim i mençur dhe luftëtar
për liri të lindi kombi
ndaj dhe mbete
ndaj dhe mbete
lapidar
hej ku je o trmi Lusnës
mir ke marë nga tpartë e tu
mbar Evropës nga çdo anë
mblodhe trima me luftu

ndaj ti mbete
lapidar


Ky tekst u dërgua nga Vuki

Ilir Shaqiri - Patriotit Të Lumës, Liman Peposhi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Patriotit Të Lumës, Liman Peposhi".
3. Video është e këngës "Patriotit Të Lumës, Liman Peposhi", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0