Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri & Arben Krasniqi - Çelë Shabani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Sa ka çelë agu prej territ
Sa ka nisë me zbardhun drita,
Falë me shëndet hej Jakup Ferri
Ja po zdirgjem me petrita.
Vij nga Stakaj te Rugovës
Me stuhi e fjolla t’borës.
Sa t’ketë gurë e sa t’ketë lisa,
Sa t’ketë burra e djem me plisa
Bash si shqipe lëshohen rrahut
E ja marrin kang’s majëkrahut:
Maje malesh ka ra ngrica
Këtu s’ka vend jo për kapica.
Refreni:
Bjeshka bjeshkën po e dvetë
Çelë Shabani ku na ka mbetë
N’fushë t’Nokshiqit bregut t’Limit
Tre t’pakokë pranë shtatit t’trimit.
Shtatë varrue tue ba gjamë
S’ka ç’me i pa e zeza nanë,
Ballë për ballë jeta dhe vdekja.
Dymdhetëmijë me tetë mijë veta.
Çela sheh tutje mënjanë
Trimat jo me numër s’maten,
Sali Jahën Zo ku e kam
Gju’n me t’majtë e pret me t’djathten,
Kaje Shabanja, Gala vetë
Si kulçedër na i lëshon rrufetë.
Kapedan ndër kapedana
Kanë ba be n’shqipe t’flamurit,
S’ka kthim mbrapa, i bekoftë zana
Se nuk l’kundet fjalë e burrit,
Brez pas brezi e djalë pas djali
Lavdimadhi Çelë Shabani.
Refreni:
Bjeshka bjeshkën po e dvetë
Çelë Shabani ku na ka mbetë
N’fushë t’Nokshiqit bregut t’Limit
Tre t’pakokë pranë shtatit t’trimit.
Shtatë varrue tue ba gjamë
S’ka ç’me i pa e zeza nanë,
Ballë për ballë jeta dhe vdekja.
Dymdhetëmijë me tetë mijë veta.
Ilir Shaqiri
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/09/2023
Teksti: Adem Gashi


Ilir Shaqiri & Arben Krasniqi - Çelë Shabani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çelë Shabani".
3. Video është e këngës "Çelë Shabani", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri & Arben Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 1