Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilira Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39
 • Emri i Vërtetë:
 • Ilirie Gashi
 • Vendlindja:
 • Brienz 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ilira Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ilira Gashi, e njohur me emrin e saj skenik ILIRA është një këngëtare-kantautore shqiptare, e cila ka lindur dhe rritur në Brienz, Zvicër, dhe aktualisht jeton në Berlin, Gjermani. ILIRA po vlerësohet si më e mira e pop-it e mbajtur sekretin ne tekniken e saj të paimitueshme vokale dhe një gamë që përfshin mbi 4 oktava. Karriera muzikore e ILIRA filloi me shfaqjet në shkollën fillore. Ajo së pari u shfaq në TV zvicerane dhe shqiptare si adoles...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Diana Shillova

Annella

Dafina Buzhala

Fortesa Hoti

Anita Latifi

Vanessa Krasniqi

Luar

Dafina Rexhepi

Kieda Budini

Megi Laska

Tags: Ilira Gashi, Iliria Gashi, Ilirie Gashi, Iliria


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet