Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilira Gashi

Ilira Gashi
 • Emri i Vërtetë:
 • Ilirie Gashi
 • Vendlindja:
 • Brienz 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Gjermani 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Tetor 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
Këndon kryesisht: pop

Ilira Gashi është këngëtare e njohur. Ilira Gashi, e njohur me emrin e saj skenik ILIRA është një këngëtare-kantautore shqiptare, e cila ka lindur dhe rritur në Brienz, Zvicër, dhe aktualisht jeton në Berlin, Gjermani. ILIRA po vlerësohet si më e mira e pop-it e mbajtur sekretin ne tekniken e saj të paimitueshme vokale dhe një gamë që përfshin mbi 4 oktava.

Karriera muzikore e ILIRA filloi me shfaqjet në shkollën fillore. Ajo së pari u shfaq në TV zvicerane dhe shqiptare si adoleshente. ILIRA më pas u transferua në Gjermani dhe nënshkroi një menaxhim dhe një kontratë botuese me Sony / ATV Music Publishing.

Në gusht të vitit 2018, ILIRA nënshkroi me Four Music dhe dhe publikoi single-in e saj të parë "Whisper My Name".

ILIRA së pari hyri në renditjet së bashku me Alle Farben me këngën "Fading", e cila arriti numrin 16 në klasifikimeve gjermane dhe numrin 1 në renditjet e radios në Gjermani. Një pop princeshë e shkëlqyer, tingulli i saj me shkëlqim por nënshkrim urban kombinon melodi të këndshme pop me tekste të zgjuara. ILIRA njihet për këngë të vetë-fuqizimit të sigurta si GET OFF MY D! CK dhe EXTRA FR! ES. ILIRA ka 2 milion dëgjues mujorë në Spotify. Ajo aktualisht është duke punuar në albumin e saj të parë në Los Angeles, Londër dhe Berlin.

Në Maj 2010, Ilira Gashi merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Shoku Im Me I Ngushte".

Në Nëntor 2010, Ilira Gashi merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Tek".

Në Qershor 2011, Ilira Gashi merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Enderr".

Më datë 25 Gusht 2018, Ilira publikon videoklipin "Whisper My Name".

Më datë 9 Nëntor 2018, Alle Farben & Ilira publikojnë videoklipin "Fading".

Më datë 14 Dhjetor 2018, Ilira publikon videoklipin "Get Off My D!ck".

Më datë 29 Mars 2019, Ilira publikon videoklipin "Do It Yourself".

Më datë 31 Maj 2019, Ilira & Juan Magán publikojnë videoklipin "Diablo".

Më datë 26 Korrik 2019, Ilira publikon videoklipin "Pay Me Back!".

Më datë 27 Shtator 2019, Ilira publikon videoklipin "Extra Fr!es".

Më datë 24 Janar 2020, Ilira publikon videoklipin "Royalty".

Më datë 22 Prill 2021, Ilira​ & Vize publikojnë videoklipin "Dynamite".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0