Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirian Beqiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  601
BIOGRAFIA: Ilirian Beqiri është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Iliran Beqiri është vëllai i Florian Beqirit. Ata kane edhe 1 vëlla më të madh, Sadik Beqirin. E gjithë familja e tyre këndojnë. Ilirani dhe vëllai i tij Sadiku këndojnë në Gjermani. Ata hapat e parë të muzikes i hodhen fale babit te tyre Ismet Beqirit, qe është gjithashtu një kengetar i njohur. Më datë 8 Nëntor 2013, Ilirian Beqiri publikon videoklipin "Je E Bukur Pasha Mamin". Më datë 25 Prill 2014, Ilirian Beqiri & Sadik Beqiri publikojn...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Florian Beqirit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

9046 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ilirian Beqiri

Komente 9046