Ilirian Pema
Ilirian Pema

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • TiranëBiografia

BIOGRAFIA: Ilirian Pema është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Në vitin 2015, Ilirian Pema publikon albumin "Music Around The World: Albania". Më datë 14 Korrik 2021, Ilirian Pema & The Grandfathers Brothers publikojnë videoklipin "Ti Dhe Unë". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Ilirian Pema. Kjo këngë u kompozua dhe u regjistrua rreth viteve 2000 - 2001 Tiranë nga artisti dhe kantautori Ilirian Pema. Regjistrimi i kësaj kënge është bërë atëherë në studion e muzikantit dhe kitaristit të njohur Neritan...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0