Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ilirjana Elshani (Lila) - Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua".
3. Video është e këngës "Dua", por nuk këndohet nga Ilirjana Elshani (Lila).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ilirjana Elshani (Lila) - Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

2 🔥

01/09/2018

2018-09-01T13:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dua" kënduar nga Ilirjana Elshani (Lila).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Skender Kelmendi - Dua

Dua
Me kujtohet sikur dje
Kur zemren ma dhe X2
Nga ai qast e deri tash
Gjthmon ishim bashk X2
U betuam te dy
Qe askush ska me na thy
Njani tjetrir shpinen mos me ja kthy
Te dy besen e dham
Te miren dhe te keqen
Ne se bashku ta ndajm
Dua dua t’jem me ty
Kur sje aty
Nji minut nuk muj me shty
Dashnia na mban gjall
Vitet i kem deshmitar x2
Dashnia na mban gjall
Kemi vepra e jo fjale x2
Bana be ne syt e tu
Afer apo larg do te jesh me mu
Nuk ka fjale e ska njeri
Qe me ndan nga ti X2

Hannan - Dua

dhe pse me doje se nuk me harroje
se do te ishim bashke ne perjetesi
nuk kam me zemer te therras ne emer
mbeta me hesgtjen dhe lotin ne sy

Xhoi - Dua

E mbajta, premtimin une e mbajta
Por nje gje me jo nuk e kuptoj
Kush je ti... kush je ti
E mbajta, dhimbjen n'vete e mbajta
Njejt edhe ti veten e mundon
Pse e fshehqe ti me do

REF.:
Dashni me jep pak
T'lutem mos me hy ne hak
Zemren te ma ndjesh
Une dua, dua
Dashni me jep pak
Se ti me ke hy ne gjak
Zemren te ma ndjesh
Dua ti ai te jesh

Lejova, te më lendosh lejova
Edhe pse une doja ty te t'kem
Ne krahun tim... ne krahun tim
E mbajta, dhimbjen n’vete e mbajt
Njejt edhe ti veten e mundon
Pse e fsheh qe ti me do

REF.:
Dashni me jep pak
T’lutem mos me hy ne hak
Zemren te ma ndjesh
Une dua, dua
Dashni me jep pak
Se ti me ke hy ne gjak
Zemren te ma ndjesh
Dua ti ai te jesh

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ilirjana Elshani (Lila):


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet