Iljard Shaba
Iljard Shaba

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Iljard Shaba është një instrumentist i njohur. Iljard Shaba është mjeshtër i violinçelit, në shfaqjet e tij apo eventet ku është ftuar i gjithë publiku mahnitet nga tingujt që prodhon me instrumentin e tij. Ai ishte pjesë e spektaklit “Dance with me” partner me Fiori Dardhën dhe ka treguar që edhe kërcimi është pasion i tij. Më datë 30 Dhjetor 2018, Valbona Mema publikon videoklipin "Puthem", në bashkëpunim me Gena & Iljard Shabën. Në Maj 2019, Valbona Mema merr pjesë në Netët E Klipit ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0