Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilsi Ademi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  14
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • U.S.A. 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Ilsi Ademi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Në vitin 2012, Ilsi Ademi merr pjesë në X Factor Albania 1. Në Gusht 2016, Ilsi Ademi merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2016 me këngën "Lem Ta Puth Nishanin". *2005-2011 Festivali Mbarëkombetar për Fëmijë *2005-2011 Bilbilat e vegjël të Shkodrës Këndojnë *2012-Student i kantos ne Liceun Artistik "Prenkë Jakova" Shkodër *2012-Fitues i çmimit të 1-rë (Kanto) për kategorinë e shkollave të mesme në Konkursin e Zërave Lirikë "Pjetër Ga...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ilsi Ademi

Komente 0