Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lluni - Blaze

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Blaze".
3. Video është e këngës "Blaze", por nuk këndohet nga Lluni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lluni - Blaze  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Teksti:

Lluni

Komente

Asnjë Koment

22/02/2018

2018-02-22T15:58:12+00:00Gati per biznis, thojn lluni dominon pi rrzon ren
do dummies si domino kur pi rimon
krejt mafia live tonat i ndrrojn se n’rrug kur i takoj
si telefona vibrojn

New School Leaders
RUN DMC adidas, im the MC e bites
i hi si shpejtsia drites
Stazen n’rrug gjith e kom majt bazen
e kur ja nisi me repovat um fillitin si orgazem

Gazeta jom mikseta llom me seta thom
n’kaseta i kom ngu dipsetat nkasetofon

per rima fast testomani gjenin
stilin e ndrroj si ni transeksual gjinin
ferrin e pjekum FLY qiellin e prekum
nqdo mahall salute respekt Selam Aleykum

Pare shum pare benz fellne dukat
shampanj cristal ni tjeter femen qdo nat now...

G G G Get down se po vi
kur o lluni n’mikrofon i qkepi si epidemi
Kta repera me printera thu ti krejt kan milion
me çdo beat I blend in rima si Kameleon

LLUNI MONEY MONAMY DONI ME MU ME NOMANY MENONI
MU MEM NAL OH ME? E DINI JOM ANOMALI

me llunin mbaron prekse truni m’banon n’nendetse
edhe direkt dek se jom arkitekt per tekste

Per repera ramadan man i bam bam any batman
bomu vandam
Hala bertet bereta
Don Dada shit hala 1 plum 9 jeta

le te din kta fega haverat e mi hupin ma shum killa se dieta
Lej ti kta repera se repera erri vjerri edhe sit
bjen terri jom ankthi i Fredi Krugerit

When i hit the room o krejt bina n’traum
Lluni kur rima gjun bohet kabina sauuunnnn!

jom pirat emirat t’lo tfenirat flow hej ti hejtirat bro
I update-irat jom per MC per aftsi tok e minirat yoo

S’foli me police un kur po llisum
me do skank n’gjep Jack Lek check me talli sum

M’bojn pershtypje mu kta me bo fake moto
Un e boj per kulturen ju veq poziratni n’foto

Kush thot per veti o rap mbreti poeti nime po vet ti?
per rep ma i verteti kur jom ni deti me gjak e treti
po per me ta nda imagjinaten prej realiteti
kreativiteti jem o kunder kti mentaliteti

Parja o prioritet sa per do per rep autoritet
t’krijohet e sa do qe bertet met apet vet minoritet

80tat 90tat kasetofonat e kasetat Hedat edhe Fletat
vi ti gjuj si SpiderMani rrjetat

Hajde bomu Mango Bregali Gango
jom Lluni Blanco (Cash)

Cili me mu n’rang o nuk e nij Man ngo
me ni vesh Van Gogh kur e kapi mikrofonin im spaazing yo

Si Mariachi n’Desperado Breg Mexico
ti qaj si npikado no movado
lluni vato e maj real jo me ksi kong lame smes si ktoooo...

Far kallabllaki ata kan me ta vjen pa ta ngan
si ni pagan te papa n’vatikan i njeki jatagan HOMMIE
HIP HOP is my Kingdom come
come with a few G’s call 911

You better recognize Boom to the Bap to the Bass
i vetmi sen para meje osht hija, se dillin e kom lon permas
EDHE...
Dallim me tjer sa e maj un fjalen tem
kur bertas ngaj paralel me jehonen e zonit tem
SE...
Me ma qel menen tem portal direkt je n’Narnia
menimi fjales tem qe e thom n’fund t’fjalis osht e ardhmja

Me mu mu shty me kondo s’vjen puna as mu nxe
Qdo mikrofon qe repovati n’to bohet per Muze
Stilat e bora borave i rolex orave
spom vyjn kur je reperi ma i fort i t’gjitha kohrave

Nuk um kupton se iluzione vizatoj
ti shkon n’studio belbon un dimensione vizitoj homie

Jom perfeksioni i ksaj muzike
qitash e thom ni rim mas 1 minuti osht Antike...

IIIM ALREADY ONE OF THE GREATEST
WHAT’S MY NAME, WHAT’S MY NAME
JOHN BLAZE
BABY GIVE ME THATTT


Ky tekst u dërgua nga Islom Godeni7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Lluni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet