Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lluni - Menime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  45

Uh, sot e ftoht nata
barkin e kom unt edhe kuletat e thata
bling bling pjata thu sot o data
i mush hunt inspirim nuk ka kthim mbrapa
Kur o shansa me bo kel dostin e thirr n'tel
masken edhe del yo Casa De Papel
thu bile sikur Kastro po bi se edhe n'liri kom klastrofobi
i gjuj prej luges kta Fake Frank Lucas
lluni poet jo po Shekspiri rruges
i dhojna gdhendje struktures t'kultures
Mount Rushmore ftyren maje skulptures
mas cdo shkrimi e deshmoj gabim veten,
dyshimin a muj me topirat kangen e vjeter
t'verteten me repovat krejt qa qes n'leter,
e vraj njo shihmi gjuje beaten tjeter.

Njeri i thjesht qe skom desht me ma tesh
e kom preferu me hesht qe kur foli me pas pesh
me deshtim nuk jom ndesh un per loj me fjale mjeshter
sulmoj kta repera sot rima gjuj bresher
Ku po mesum?
Do po shesum qdo dit o replay
per mu bo ma mir po presum
e kuptoj mire luften per mbijetes un,
edhe n'dit me shi n'rrug e maj qirin dhezun
Prej shpis tem kqyri prej dritares tane
dillera,hajna,dollovere osht e njejta pamje
haverat n'rruge premte,shtune,dille,hane
njejten buk e hajne e bojn njoni tjetrin per t'pame
Do e dojn deken,do e shijojn jeten
do me dit ku lindin e abortojn veten
Loyal deri n'dhe komt per toke kryt nalt
Hip Hop my first love
don't stop baby don't stop.


Ky tekst u dërgua nga  Tonito7Lluni
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/01/2019


Lluni - Menime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Menime".
3. Video është e këngës "Menime", por nuk këndohet nga Lluni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

6
2
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Lluni:


Komente 3