Ilva Puci
Ilva Puci

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Ilva Puci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike dhe popullore dasmash. Më datë 23 Qershor 2016, Ilva Puci publikon videoklipin "Dasma Shqiptare". Më datë 29 Nëntor 2016, Jola & Ilva publikojnë videoklipin "Nuk Do Te Mallkoj". Më datë 14 Qershor 2017, Ilva Puci publikon videoklipin "Xhan Xhan". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj. Më datë 9 Korrik 2018, Gentian Dervishi publikon videoklipin "Heshtja Vret", në bashkëpunim me Ilva Puci....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0