Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nëntori, Melodi E Zemrës

Qiellin e stolisin duke u palavitur shqiponjat
Melodi të zemrës kam gjuhën shqipe
Me plis të bardh jam shqiptar
Mëmëdhe kam Shqipërinë
Sot, ditë e madhe për shqiptarinë

Dy ujra burojnë nga Lumi Shqipëri
Njëri me ngjyrë të kuqe
Tjetri ka ngjyrë zi
Melodi nga qitelia dhe sot
Gëzuar Dita e Flamurit!
Sot e përmot

- Poezi nga Imer Raçi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 6