Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Trishtim

Mos Qaj Poezia Ime!

Nëse nuk të kam shkruar
Më beso nuk të kam harruar!
Nëse unë qaj në vargjet tua
Të lutem! Pse qan ti për mua?

Mos qaj poezia ime!
Anash nuk të lash dot,
Mos mendo se të harrova
Dhe tek ty kthehem vetëm në lot.

Mos qaj poezia ime!
Ti je forca ime për ngushëllim!
Nëse dhe ti qan,
I thyer është shpirti im.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet