Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Trishtim


Nëntor, Le Një Djep Nën Rrënoja E Nën Gur'

Këtij Nëntorit i iku ngjyra e kuqe
Ai ka mbetur në Zi
Flamuri valon në gjysmë shtize
Pa ndjen festive erdhe Nëntor ti.

Le një djep nën rrënoja e nën gur'
Pa nënë ta përkund me dur'
Pa fëmijë mbeti ai djep,
Dhe Ninulla e kënduar u rjep.

Shqiponja shihet në bjeshkë tek loton,
Shkëmbinjët atje mbahen të fortë,
Ato janë themele të Nënës Shqipëri,
Flamuri po valon në gjysme shtize,
Nëntor, erdhe në Zi

- poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imer Raçi -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kartolina (2)

16
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim