Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Incubus është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Incubus is an American rock band from Calabasas, California. The band was formed in 1991 by vocalist Brandon Boyd, lead guitarist Mike Einziger, and drummer Jose Pasillas while enrolled in Calabasas High School and later expanded to include bassist Alex "Dirk Lance" Katunich, and Gavin "DJ Lyfe" Koppell; both of whom were eventually replaced by bassist Ben Kenney and DJ Kilmore respectively. Incubus has received commercial success, reaching multi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nickelback

Bon Iver

Dope (Us)

Superchick

Green Day

Lady Antebellum

Maroon 5

Calling

Kiss

Backstreet Boys

Tags: Incubus, Incubus Band


Komente mbi këtë artist