A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  113
  • Vendlindja:
  • Paris 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Indila është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adila Sedraïa, better known by her stage name Indila, is a French R&B singer and songwriter. Her stage name comes from her love of India. Indila has collaborated with other French musicians such as Nessbeal, Rohff, TLF, Soprano and Youssoupha and has co-written with them in addition to co-writing with or for M. Pokora, Admiral T, DJ Abdel and Axel Tony. "Dernière danse", released in December 2013, charted in France reaching the SNEP Top 2. She wa...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Shy'm

Edurne

Poli Genova

Paola

Elena Ristevska

İrem Derici

Jennifer Peña

Dulce Maria

Maite Perroni

Floricienta


Tags: Indila

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019