Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inis Gjoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  300
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Inis Gjoni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo ka studiuar 12 vjet për balet klasik e më pas ka ndjekur Akademinë e Arteve në degën Regjisurë.Ka marre pjese ne spektaklet më të rëndësishme si “12 vallëzime pa një të shtunë”, “Telebingo kombëtare” etj. Si regjisore ka paraqitur: ”Mosmarrëveshja e Kamysë” dhe “Karriget e Joneskos” etj. Ndersa si aktore ka interpretuar ne: “Lezeti i kolltukut dhe i krevatit”, “Vdekja e Anarkistit” etj. Videoskandali, vdekja e bashkeshortit dhe lindja e Coco ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Ingrit Gjonit

Komente

1 🔥

Imazh I Ri (2005)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Inis Gjoni

Komente 1