Më mbaj mend (për 1 muaj)

Inva Mula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  815
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
BIOGRAFIA: Inva Mula është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët më të talentuar në Shqipëri. Në vitin 1987 fitoi konkursin “Këngëtarja Shqiptare”, më 1988 konkursin “George Enescu” në Bukuresht. Pas katër vjetësh në 1992 fiton konkursin ”Butterfly” në Barcelona. Në 1993 merr një çmim në Operalia-n e parë të Placido Domingos në Paris. Ka bashkëpunuar me tenorë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


E bija e

Avni Mulës

Ish-Bashkëshorte e

Pirro Çakos

Komente

10 🔥Per Ty Atdhe (2012)

Il Bel Sogno (2009)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Merita Halili

Parashqevi Simaku

Irma Libohova

Eli Fara

Orinda Huta

Anxhela Peristeri

Ledina Çelo

Alberie Hadergjonaj

Elsa Lila

Ava Max

Tags: Inva Mula, Inva Mula Tchako, Inva Mula Cako


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet