Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  261
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Irini Qirjako është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ajo është një nga emrat e shquar të këngës popullore e veçanërisht asaj polifonike, një ndër këngëtaret më të suksesshme në teksteshqip.com, me një karrierë të gjatë prej më shumë se tre dekadash, nga zërat e artë të AKVP, një artiste dhe veprimtare e shquar. Kënga polifonike “Këngët e atdheut tim, janë ilaç janë shërim” të Lefter Çipës, mbetet një nga këngët e saj më të dashura, një himn, të cilin e këndon herë pas here e që zbukuron gjerdanin e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

10 🔥Tundu Bejke (2012)

Me Kerkon Porte Me Porte (2007)

Sorke Moj (2005)

Dy Shelege Ne Nje Portë (2003)

Këngë E Atdheut Tim

Zura Nje Mike Suljote


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Anita Bitri

Liliana Kondakçi

Fitnete Rexha

Marie Kraja

Vaçe Zela

Klea Huta

Irma Libohova

Tefta Tashko Koço

Argjentina Ramosaj

Alberie Hadergjonaj

Tags: Irini Qirjako


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet