Audio

Irini Qirjako - Lunxheri Krahina Jone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Tundu Bejke"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lunxheri Krahina Jone" kënduar nga Irini Qirjako.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Grupi I Lunxhërisë. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ç'nur qe ka vallja lunxhote,
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete,
ç'nur qe ka vallja lunxhote,
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete.

Lunxheri krahina jone,
brigjet, o plot me peme,
vreshtat, o rrush me ere,
Lunxheri krahina jone,
brigjet, o plot me peme,
vreshtat, o rrush me ere.

Si kurore plot me lule,
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete,
Si kurore plot me lule,
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete.

E stolisur,porsi nuse,
brigjet, o plot me peme,
vreshtat, o rrush me ere,
E stolisur, porsi nuse,
brigjet, o plot me peme,
vreshtat, o rrush me ere.

Lunxheri krahina trime,
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete,
u bere balle stuhive
Lunxheri plot lezete,
ç'bukuri ke mbi vete.Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:

Më Shumë...