A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Gurakuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
BIOGRAFIA: Irma Gurakuqi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1985, Irma Gurakuqi merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Kjo Dite". Në Mars 1987, Irma Gurakuqi merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1987 me këngët "Në Gjirin Tënd Parti" dhe "Ti Çdo Ditë Vjen I Shtrenjtë Për Ne" Në vitin 2004, Irma Gurakuqi publikon albumin "Pse Keshtu?". Në vitin 2011, Irma Gurakuqi publikon albumin "Une Dhe Ti"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ludmilla Baballeku

Vitore Rusha

Rakipe Karaj

Arta Babaramo

Zina Zdrava

Tatjana Isaj

Florinda Gjergji

Valdete Hoxha

Suzana Qatipi

Burbuqe Rada


Tags: Irma Gurakuqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019