A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irma Libohova
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 59
  • Birthday:
  • 14 April 1959
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  103

Irma Libohova is a very famous singer. Irma Libohova, këngëtarja cila jeton tek publiku me këngët e saj jo vetëm në skenat e festivaleve të këngës në RTSH ndër vite, por dhe në skena të tjera, vijon të jetë në qendër të vëmendjes për krijimtarinë e saj. Zëri i vlerësuar mes një brezi artistësh që i dhanë shumë skenës së muzikës shqiptare ndër vite, këngëtarja Irma Libohova, pohon se ishin krijime muzikore të thjeshta, të këndshme, përshtatur edhe me cilësitë vokale të këngëtarëve. Ajo pohon se në këtë vrull zhvillimi edhe muzika ka rekordet e saj, por ka dhe krijimtari të dobët dhe koha do të bëjë punën e saj. Në 40 vite karrierë muzikore, ajo pohon se kanë kaluar pa e kuptuar, por thekson se vazhdon akoma punën me shumë vëmendje në çdo projekt muzikor të ri. Me dekada karrierë muzikore, Irma Libohova ka një repertor shumë të pasur në këngë, ku nuk mungojnë dhe çmimet në festivale të ndryshme. Mes tyre veçojmë këngët si: “Nuk e harroj” (1987) fituese e Festivalit të 26 të Këngës në RTSH, “1001 ëndrra” (2000) fituese e Kënga Magjike, “Prapë tek ti do vij” (2004) fituese e Kënga Magjike etj.

Në Dhjetor 1978, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Çel Kjo Toke Si Trendafil".

Në Dhjetor 1979, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Më Dhe Dritë Nga Syri Yt".

Në Dhjetor 1980, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Njerezit E Agimeve".

Në Dhjetor 1981, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Nusja E Maleve".

Në Dhjetor 1981, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "C'lumturi Na Dha Kjo Jete".

Në Dhjetor 1982, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Kur Zemrat Rrahin Si Nje Zemer".

Në Dhjetor 1983, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Pragu I Vegjelise".

Në Dhjetor 1983, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Zgjodha Njerine".

Në Dhjetor 1984, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Prane Te Ndjej Kudo".

Në Dhjetor 1984, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën "Këndon E Gjithë Shqipëria".

Në Dhjetor 1985, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 24-të në RTSH me këngën "Kur Vij Tek Ti".

Në Dhjetor 1986, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Emrat Flamur".

Në Dhjetor 1986, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Ku Vajti Valle Ai Djale".

Në Dhjetor 1987, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Shoqe Të Një Udhe".

Në Dhjetor 1987, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Nuk E Harroj".

Në Dhjetor 1988, Irma Libohova & Frederik Ndoci marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Jeto Rinine".

Në Dhjetor 1988, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Te Kerkoj".

Në Dhjetor 1989, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Emrin Ty Kush Nuk Ta Di".

Në Dhjetor 1990, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Vec Njehere Jetojme".

Në Dhjetor 1991, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Horoskopi".

Në vitin 1991, Irma Libohova publikon albumin "Albanian Radiotelevision".

Në Dhjetor 1992, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Mos Psherëti".

Në Dhjetor 1996, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Hiqni Maskat".

Në Dhjetor 1997, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Lady D".

Në vitin 1997, Irma Libohova publikon albumin "23...53".

Në Dhjetor 1998, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Gjethe Shtatori", kompozuar nga Ardit Gjebrea dhe Alfred Kaçinari

Në Nëntor 1999, Irma Libohova & Kristi Popa marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Levizje".

Në Dhjetor 1999, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Apokalips", kompozuar nga Alfred Kaçinari

Në Nëntor 2000, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "1000 Enderrat".

Në Dhjetor 2000, Irma Libohova merr pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Ishulli Im".

Në vitin 2000, Irma Libohova publikon albumin "Napoloni".

Në Dhjetor 2001, Bashkim Alibali & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Taverna E Vjeter".

Në vitin 2003, Irma Libohova publikon albumin "Mollaxhiu".

Në Janar 2005, Irma Libohova merr pjesë në Kënga Magjike 2004 me këngën "Prape Tek Ti Do Te Vij".

Në vitin 2006, Irma Libohova publikon albumin "Preke Hunden".

Më datë 29 Maj 2008, Irma Libohova publikon videoklipin "Tango Dashurie".

Në Maj 2010, Irma Libohova merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Stop".

Në vitin 2010, Irma Libohova publikon albumin "Pranga Malli".

Më datë 4 Tetor 2011, Eranda Libohova & Irma Libohova publikojnë videoklipin "Prinderit", në bashkëpunim me Silva Gunbardhi. Me këtë këngë, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Më datë 12 Prill 2013, Irma Libohova publikon videoklipin "Helmimet Ne Kosov".

Më datë 7 Maj 2016, Irma Libohova publikon videoklipin "Ke Do Doje Ti". Videoklipi u prodhua nga Swart Production. Me këtë këngë, Irma Libohova merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 7 Shkurt 2018, Irma Libohova publikon videoklipin "Bekimi I Nënës". Muzika e këngës u punua nga Olsa Toqi, teksti u shkrua nga vetë Irma Libohova.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Eranda Libohova

(Her sister)

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles


More news about Irma Libohova »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018