Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ndarja Ne Stacion

Ty dhe lokomotiven
ju tronditi nje psheretime e fundit
perpara: qielli verior gri
si keta binare
qe s’piqen gjekundi
ashtu s’do te piqemi me kurre
une e ti.

- poezi nga Ismail Kadare


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet