Ismail Kadare Poezi
Ismail Kadare

Tema: Poezi Për Poezinë


Poezia Et Narratus

Ti per mua mendohesh, me shkruan,
Kur e qete n’oborr bie nata.
Kur e vetme, plot endrra ti ruan
Si rrezohet ne kopsht gjeth’ i thate.
Ti mendohesh, kur hija vjeshtishte
Mbulon kopshtin dhe fryn e ftohet…
Kurse une ne ore te latinishtes
Te mendohem per ty gjej kohe.

- Poezi nga Ismail Kadare{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0