Ismail Kadare Poezi
Ismail Kadare

Topat E Vjeter Te Durresit

Me tytat e gjata, te nderura siper detit,
ndryshken ne diell e ne shi topat mbreterore.

Ata heshten ate dite qe duhej te gjemonin
turpi dhe harrimi mbi ta pushon

Kalimtari i rralle, qe andej i bie rruga
derdh uje mbi ta, ne oren e muzgut.

- Poezi nga Ismail Kadare{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0