Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  64
(1937-2020)  
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
BIOGRAFIA: Ismet Peja është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Ismet Peja është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar. Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë. Në Qershor 1970, Ismet Peja merr pjesë në Akordet E Kosoves 1970 me këngën "Ne Agim Heret U Qova". Alb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Visar Pejës

Komente

5 🔥Këngë Të Vjetra Qytetare (2012)

★★★★★

Kenge Dasmash

★★☆☆☆

Brez Pas Brezi Do Ti Kendojme

☆☆☆☆

Kosovë, Oj Nënë

★★★★★

Robi Plaket Kur Don Vete

★★★☆☆

101%

★★☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Kerim Palloshi

Sedat Kuçi

Visar Peja

Tini (Vlorentin Vladi)

Fatos Furra

Mentor Mripa

Luan Hajra

Land Korçari

Shpat Deda

Sali Mani

Tags: Ismet Peja


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet