Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Dola Heret Ne Mengjes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Dola herët në mëngjes
Në penxhere moj tuj t'shikue

Pash njata sy sytë e zezë
Sy të bukur sy të shkrue.

Në mëngjesin pranveror-e
Ti shkëlqen si rrezja e diellit.
Faqekuqe o luleborë
Si dy gonxhe trandafili.
Flok't e arta thurrë kurorë
Da' në dysh për bukuri-e
M'i le moj t'i kap me dorë
T'i përk'dhel me dashuri-e.
Ismet Peja
Publikimi: 24/12/1967


Ismet Peja - Dola Heret Ne Mengjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dola Heret Ne Mengjes".
3. Video është e këngës "Dola Heret Ne Mengjes", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 0