Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Dedë Gjo Luli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ded Gjon Luli
I: Krisi pushka disa topa
Sa me vrap na u mblodh ordia:I
I: Me e njoftë zuni gjithë Evropa
Trima t’fortë paska Shqipnia. :I
Dedë Gjon Luli shkroi nji letër
Valisë s’Shkodrës ia ka çue:
“Se Shqipnia nuk don tjetër,
Veç don vendin me sundue.”
Ded Gjon Luli ban kërdinë:
- Tungjatjeta! - po i thot krajlit.
- Del e shikjo me dylbi
Si lufton biri i shqiptarit.


Ky tekst u dërgua nga Bekim FeraIsmet Peja
Publikimi: 13/05/2010


Ismet Peja - Dedë Gjo Luli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dedë Gjo Luli".
3. Video është e këngës "Dedë Gjo Luli", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 0