Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ismet Peja - Sillu, Sillu Botë E Vjetër

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sillu, Sillu Botë E Vjetër".
3. Video është e këngës "Sillu, Sillu Botë E Vjetër", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ismet Peja - Sillu, Sillu Botë E Vjetër  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

03/04/2013

2013-04-03T15:14:55+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sillu, Sillu Botë E Vjetër" kënduar nga Ismet Peja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ismet Peja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bijt E Sefes. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oh,Sillu sillu botë e vjetër
ka ba emer Perendija
Zoti ashtë nji s´bahet tjetër
e besojn gjithë njerezia
Zoti ashtë nji s´bahet tjetër
e besojn gjithë njerezia

Pasunia e bukuria
iken shduken asgje smetet
ka bo emër Perendija
kush ka lindur prap do vdesesh
ka bo emër Perendija
kush ka lindur prap do vdesesh

Kam marr vesh se je feju-e
njëgjysem ore largë shtepis-e
edhe pse mos mej i harru-e
kujtimet e beqaris-e,
fort kam qef mos mej i harru-e
kujtimet e beqaris-e,

Tridhejet ditë jan t´ramazanit
as s´kam hanger as s´kam pij-e
kur t´vjen dita e Bajramit
bashkë me lalen shkojmë n´Xhami-e
kur t´vjen dita e Bajramit
bashkë me lalen shkojmë n´Xhami-eMë Shumë Këngë Nga Ismet Peja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet