Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Kush Ma I Pari Boni / Kandiz Garibi / Ymer Riza / Zuna Ne Kajk Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Kush ma i pari boni
More djale gyrbetin
Kush ma s'pari boni
Djale i ri gyrbetin

Kurre Allahi mos ja dhashte
Atij selametin
Allahi o mos ja dhashte
Atij selametin

Tri dite ymer kemi
O ne kete toke fallxhore x2

Edhe keto te mjerat
O ne burg na i more
Edhe keto te mjerat
Ne gyrbet na i more

...

Kur ma s'pari dola
O pa buke me shkoi dita
Pik ma s'pari dola
O pa buke me shkoi dita x2

Jabanxhi qellova
Uje me lyp nuk dita x2

Ne do siklete te mija
O nanen e kujtova x2

Ajo thote e mjera
Vetem qysh e leshova x2

...

Ne do siklete te mija
O nanen e kujtova x2

Ajo thote e mjera
Vetem qysh e leshova x2

...

O kandil kandil garibi
Çka ke ti qe s'po na bon drite

Çka ke qe s'po na bon drite

O shume sefa ne do ta bojna sonte
Sa t'na çel e lumja drite e hajde x2

O jorgan jorgan o i ngushte
Gjithe vija vija

Gjithe vija vija

O sa ke nata lalo qysh i mblodhe
Shpatllat e mija e hajde x2

...

Mbas penxheren lalo mbas kapakut
Çka i ke leshu sitsit perdhe

Çka i ke leshu sitsit perdhe

O ne mu veçse lalo çka thone hallku
Ata flasin keq per ne x2

...

More e kam pase nji jaran o te vjeter
Sevdali shoq s'i gjindet tjeter
Me sharkijen o plot
O zemren ma digjte flake

E hej zemren ma digjte flake

Ani moj sharkija me 12 tela
Kur do te vjen ty si Ismet Peja
Mjeshtri o yt ka vdeke
O me dore s'ka kush me t'preke

E hej me dore s'ka kush me t'preke

...

O more nji kete kange po ta knoj Ymer Riza
E ta ngonin o krejt shoqnija
Mallin o me na hek
O se pa ty o kem mbete

E hej more se pa ty kem mbete

...

More zuna ne kajk
O rash ne det e
More eni shqiptar
O me me gjet e

O shyqyr bona
Dhe o selam e
Gjeç jaranat
E t'Uzdrumit

More n'breg t'Uzdrumit
O tretun larg e
More çadrat ngehun o
Bajrak bajrak

O Selmon aga po na vjen
Prej mun o Bagdat
Vaj more shoke
Se ç'bohet halli

...

More ika ika
O rash ne det e
More me ???
O ulqinakunt

O shyqyr bona
E u gezova
Selam gonxhes
Te o zambakut

...

Shaho mori shoqe hej
Diçka me t'kallxu e hej

Diçka me t'kallxu e

Diçka me t'kallxu hej
Na burrat me i nderru hej

Na burrat me i nderru e

Burri yt ma i ri e hej
Veshun si zotni e hej

Veshun si zotni e

Burri im ma plak hej
Shallvaret bojegjak hej

Shallvaret bojegjak e

...


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiIsmet Peja
Publikimi: 17/11/2014


Ismet Peja - Kush Ma I Pari Boni / Kandiz Garibi / Ymer Riza / Zuna Ne Kajk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ma I Pari Boni / Kandiz Garibi / Ymer Riza / Zuna Ne Kajk".
3. Video është e këngës "Kush Ma I Pari Boni / Kandiz Garibi / Ymer Riza / Zuna Ne Kajk", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 0