Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ismet Peja - Shamija E Ushtarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur u nis ushtar
Më tha nja dy fjalë:
“Asaman, moj vashë,
Dashurinë ma fal...”

Në të dalë të fshatit
Djalin e përcolla,
Me shami të kuqe
Gushën i mbështolla:

“Vetë t’a kam qendisur,
Merre si kujtim,
S’dihet, ndonjëherë
Mund të japë guxim”

Me afshin e shpirtit
Djalin përqafova,
Ç’u dogja si flaka,
Ula sytë e shkova...

Sot mora një letër,
Sa shumë u gëzova!
Radhë-radhë e etur
Tri herë e këndova...

Shenjë e dashurisë
Shih si digjet flakë,
Çdo pëllëmbë kufiri
Për të mbroj me gjak!


Ky tekst u dërgua nga A: Papa (aurelapapa9606@gmail.com)


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ismet Peja
Publikimi: 31/12/2013
Muzika: Enver Mara
Teksti: Loni Papa


Ismet Peja - Shamija E Ushtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shamija E Ushtarit".
3. Video është e këngës "Shamija E Ushtarit", por nuk këndohet nga Ismet Peja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ismet Peja:


Komente 1