A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Isuf Rashiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Kosaqë I Epërm 
BIOGRAFIA: Isuf Rashiti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ka disa dekada që Isuf Rashiti nga Gjilani jeton me këngën folklorike. Ka lindur në fshatin Kosaqë i Epërm dhe qysh si fëmijë 2-vjeçar, bashk me familjen e tij jeton në Gjilan, ku edhe e mbaron shkollimin. Isufi i vogël dhe entuziast qysh në vitet 70-ta të shekullit të kaluar, dallohet me zërin e tij karakteristik. Gjatë kësaj periudhe, ishte bërë një fimijë i dashur dhe i respektueshëm për të gjithë mësuesit dhe rrethin ku jetonte. Ka qenë shumë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Behxhet Korpuzi

Nexhat Vitia

Isuf Berisha

Agim Elmazi

Xhavit Vitia

Hashim Shala

Augustin Ukaj

Dervish Shaqa

Ali Krasniqi

Rizah Bllaca


Tags: Isuf Rashiti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019