Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

J. Balvin

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  80
 • Emri i Vërtetë:
 • José Álvaro Osorio Balvín
 • Vendlindja:
 • Medellín 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: J. Balvin është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. José Álvaro Osorio Balvín, known artistically as J Balvin, is a Colombian reggaeton singer. Balvin was born in Medellín, the largest city of Antioquia, where he became interested in rap, dancehall, champeta and bachata at a young age. He is known for his song "Yo Te Lo Dije" and "Tranquila". J Balvin was featured on the Colombian version of "Blurred Lines" by Robin Thicke featuring Pharrell Williams & T.I., although the remix was received poorly....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ott Lepland

Pablo Alboran

Emre Aydin

Christopher Uckermann

Jencarlos

Alexander Rybak

Tom Dice

Colonel Reyel

Muhabbet

Sak Noel


Tags: J. Balvin, J Balvin

J. Balvin në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet